C

Czym się kierować przy wyborze brodzika do swojej łazienki?

Dokonaj odpowiednich wyborów

Kabinę prysznicową przeważnie wybierają osoby, które posiadają małą łazienkę. Zdarza się jednak, że ci, którzy mają dość miejsca na wannę, decydują się na prysznic, ponieważ prowadzą szybki tryb życia, w który wpisany jest szybki prysznic. Jeżeli jesteś osobą, która aktualnie stoi przed wyborem wanna czy prysznic, zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli wybierzesz prysznic, czekają Cię kolejne decyzje, choćby wybór, czy kabina ma być z brodzikiem, czy bez.

 

Brodzik do łazienki – istotne kryteria wyboru

Zanim dokonasz zakupu, zastanów się dobrze nad tym, jakiego brodzika potrzebujesz. Pomogą Ci w tym nie tylko wymiary łazienki, ale także kryteria, które należy wziąć pod uwagę. O czym mowa? Otóż warto zastanowić się nad kształtem tej części – czy chcesz mieć brodzik prostokątny, kwadratowy czy owalny, z czego ma być wykonana cześć (akryl, stal czy keramzyt) oraz jak ma wyglądać – czy ma być wysoki, niski, czy wbudowany w podłogę łazienki. Mając te informacje, będzie Ci łatwiej wybrać odpowiedni produkt.

Brodzik do łazienki – płytki czy głęboki?

Wyżej wspomnieliśmy o tym, że powinno się uwzględnić wysokość brodzika. Wbrew pozorom, jest to jedna z ważniejszych decyzji, jaką powinien podjąć użytkownik. Wielkość brodzika powinna być uzależniona od tego, czy będą z niego korzystać dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne. Jeśli w domu mieszkają ci drudzy, warto zainwestować w niski brodzik prostokątny, a najlepiej taki wbudowany w podłogę, który pozwoli im łatwiej wejść do prysznica. Dla dzieci lepszy będzie brodzik wysoki, imitujący małą wannę.

 

Brodzik 140 czy brodzik 90 – jaką wielkość wybrać?

Tak naprawdę wielkość brodzika uzależniona jest od miejsca, w którym ma stać. Mając większą łazienkę, możemy pokusić się o większy brodzik 140, który doskonale uzupełni przestrzeń i sprawi, że łazienka będzie wydawała się znacznie większa, niż jest. Niestety wiele osób posiada małe pomieszczenia sanitarne, dlatego najlepiej sprzedającym się jest brodzik 90 – uniwersalny produkt, który zmieści się praktycznie w każdej łazience.

CategoriesBrodzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *