C

Czym się kierować przy wyborze wielkości wanny?

Urządzenie łazienki nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ceramiki sanitarnej wcale nie ułatwia tego zadania. Mało tego, utrudnia je często mały metraż łazienki, który jest głównym powodem wyboru prysznica zamiast wanny. A jeśli o niej mowa – dziś zastanowimy się nad tym, czy najlepsza jest wanna 120, czy wanna 170 i czym kierować się przy jej wyborze. Zachęcamy do lektury.Dowiedz się więcej o wannach na https://vigourpolska.pl/wanny

 

Wanna 120 czy wanna owalna 170, a może jeszcze inna? Kryteria wyboru

Decydując się na wannę w łazience, trzeba podjąć szereg istotnych decyzji, które sprawią, że będziemy z tego wyboru zadowoleni. Zanim kupisz odpowiedni model, zastanów się nad:

  • miejscem, w którym będzie stała wanna
  • jej kształtem
  • wielkością, która Cię interesuje
  • odcieniem
  • materiałem, z jakiego została wykonana.

Powyższe kryteria powinny pomóc Ci podjąć jedną z najważniejszych decyzji.

 

Wanna owalna 170 – kształt ma znaczenie

Łazienka obecnie nie jest jedynie pomieszczeniem sanitarnym, w którym załatwiamy potrzeby biologiczne. Dziś można stwierdzić, że dla niektórych jest takim małym SPA. Nic zatem dziwnego, że każdy chciałby mieć w niej wannę. Nie zawsze jednak wanna 170 czy to prosta, czy owalna się zmieści. Warto zatem przeanalizować inne kształty, które sprostają wymaganiom domowników. Warto kształt wanny dobrać do pozostałych sanitariatów, aby cała łazienka była spójna.

Wielkość ma znaczenie

Mając małą łazienkę i upierając się przy wannie, nie bez znaczenia jest jej rozmiar. Tutaj doskonale może sprawdzić się wanna narożna lub montowana przy samej ścianie. Wielkość należy dobrać indywidualnie do miejsca, w którym będzie zamontowana. Tak naprawdę jest uzależniona od rozmiarów łazienki.

 

Pozostał jeszcze materiał do wyboru

Jest to po wielkości jedno z najważniejszych kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę. W końcu wannę kupuje się na lata. Do wyboru mamy wanny żeliwne, akrylowe i stalowe. Można pokusić się także o kupno bardziej nowoczesnych rozwiązań, takich jak wanna szklana, kamienna czy drewniana.

CategoriesWanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *