Łazienka z miejscem do przechowywania

Każda, nawet najmniejsza łazienka powinna mieć miejsce, w którym można przechowywać kosmetyki, ręczniki, papier toaletowy czy środki czystości. Warto zatem zastanowić się nad tym, gdzie takie miejsce stworzyć. Brak szafek i wnęk do przechowywania wprowadzi najzwyczajniej w świecie chaos i bałagan, a tego każdy chce uniknąć.

 

Schowek nad podwieszanym sedesem może być rozwiązaniem

Podwieszany sedes ma to do siebie, że po jego zamontowaniu, powstaje wnęka, którą z powodzeniem można wykorzystać na schowek. Może to być po prostu wnęka z półkami lub zamykana szafka na kosmetyki.

 

Jakich materiałów użyć do zabudowy wnęki?

Jeżeli zdecydujecie się na zabudowę wnęki nad sedesem, trzeba będzie zmierzyć się z podjęciem decyzji o tym, czym ją zabudować. Jeśli łazienka jest mała, warto pokusić się o zastosowanie drzwiczek z lustra. Dzięki temu optycznie powiększy się pomieszczenie. Można także użyć frontów, które mają inne szafki znajdujące się w tym miejscu. Doskonale także sprawdzą się szklane półki, które nadadzą wnętrzu elegancji i szyku.

Dlaczego warto zabudować miejsce nad sedesem?

Największą zaletą posiadania zabudowanej wnęki jest dodatkowe miejsce do przechowywania. To nie ulega żadnej wątpliwości. Poza tym umieszczona we wnęce szafka lub półka nie zagraca łazienki. Jest to cenne, szczególnie w małych pomieszczeniach. Dobrze zaaranżowana wnęka z pewnością stanie się ozdobą łazienki.

 

Co może nie podobać się użytkownikowi?

Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Również zabudowa wnęki nad podwieszanym sedesem. Jej największym minusem jest tylko i wyłącznie dodatkowa powierzchnia do sprzątania, jeśli we wnęce pojawią się półki. Nie należy ukrywać, że wszędzie pojawia się kurz, a takie półki przyciągną go bardzo szybko.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *