P

Przechowywanie w łazience – kilka istotnych spraw

Osoby lubiące porządek, z pewnością przyznają nam rację, że nawet w łazience przydają się schowki i szafki, dzięki którym można zachować większy porządek. Warto o tym pomyśleć, zanim zaczniemy cokolwiek tworzyć. Etap projektowania wnętrza jest idealnym czasem na zastanowienie się, jakiego rodzaju szafki i wnęki chcemy mieć w łazience i przede wszystkim – czy zmieszczą się w niej poza sanitariatami dodatkowe meble.

 

Meble łazienkowe – co wziąć pod uwagę?

Chcąc umieścić jakiekolwiek meble w łazience, warto zastanowić się nad materiałem, z którego będą wykonane. Nie należy bowiem ukrywać, że będa narażone na wszechobecną wilgoć i zmiany temperatury. Co więcej, szczególnie jeśli w domu mieszkają dzieci, na meble często chlapie woda. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać odpowiednie materiały, z których meble będą wykonane.

 

Meble łazienkowe – z czego fronty i blaty?

Wybierając fronty i blaty, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich wodoodporność. Najczęściej wybieranymi są te wykonane z drewna i fornirowane. Należy pamiętać, aby były pokryte lakierem wodoodpornym lub olejem. Jeżeli jednak zdecydujecie się na meble wykonane z płyty MDF, sprawdźcie koniecznie, czy są pokryte akrylem lub lakierem. Płyta wiórowa musi być koniecznie laminowana.

Korpus szafki – na co zwrócić uwagę?

Te najczęściej wykonywane są z płyty MDF oraz wiórowej. Muszą być koniecznie wykonane z płyt odpornych na wilgoć. Ważnym aspektem jest także to, aby tylna ścianka mebla była lekko cofnięta, co pozwoli uniknąć skraplania się wody pomiędzy ścianą a meblem.

 

Metalowe uchwyty szafek

Wybierając meble z metalowymi elementami, warto zadbać, aby te były wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Jeśli będa wykonane z innego surowca, pamiętaj, aby sprawdzić, czy są pokryte warstwą niklowo – chromową czy też aluminiową. Zobacz więcej na https://vigourpolska.pl/

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *