S

Szafka pod umywalką – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Nieodłączny element łazienki

W zależności od tego, jakiej wielkości posiadasz łazienkę, warto maksymalnie wykorzystać każdy jej centymetr. Poza sanitariatami szczególną uwagę użytkownika powinno zwrócić miejsce do przechowywania. Jednym z nich jest szafka mieszcząca się pod umywalką. Jest to mebel, który jest nieodłącznym elementem każdej łazienki. Warto zatem skupić się na jego odpowiednim wyborze.

 

Szafka na całą ścianę?

Wbrew pozorom jest to najlepsze rozwiązanie. Niestety nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić, ponieważ ogranicza nas metraż łazienki. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto pokusić się o zamontowanie szafki na całej ścianie. Dzięki temu zyskamy mnóstwo miejsca do przechowywania, nie tylko kosmetyków, ale również ręczników, papieru toaletowego czy środków czystości. Co więcej, warto pomyśleć o odpowiednim blacie, który pozwoli trzymać na nim podręczne kosmetyki oraz szczoteczkę do zębów.

Gdzie znaleźć idealną szafkę?

Idealną szafkę pod umywalkę powinno robić się na wymiar. Tylko wtedy można mieć pewność, że idealnie wpasuje się w przestrzeń naszej łazienki. Jeśli jednak jesteś pewien, że te oferowane w sklepach będą odpowiednie, wybierz gotową, którą producent proponuje wraz z umywalką.

Mając już odpowiedni model, skup się na systemie otwierania szafek oraz na rozmieszczeniu półek i materiału, z jakiego została wykonana szafka.

 

Dlaczego warto mieć szafkę pod umywalką?

Jeżeli myślisz, że szafka pod umywalką nie będzie Ci potrzebna, raczej jesteś w błędzie. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, do których można zaliczyć:

  • uporządkowanie rzeczy w jednym miejscu
  • wykorzystanie niezagospodarowanego miejsca
  • dodatkowy blat na rozłożenie kosmetyków, których używa się codziennie.

Powyższe to tylko najważniejsze atuty posiadania takiej szafki. Do reszty dojdziesz sam, kiedy kupisz taki mebel.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *