S

Szafy łazienkowe – co powinno zwrócić naszą uwagę?

Zastanawiając się nad wystrojem łazienki, warto zwrócić uwagę na to, czy mamy wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Co więcej, właśnie nad tym powinny zastanowić się osoby, które lubią porządek. Jeśli stwierdzą, że przydałoby się miejsce, w którym można ukryć wszystkie “brzydkie”, aczkolwiek przydatne rzeczy, koniecznie muszą pomyśleć o znalezieniu miejsca na szafę w łazience. Dzisiejszy artykuł ma na celu pomoc w podjęciu tej decyzji.

 

Szafa = dużo miejsca do przechowywania

Nawet najmniejsza zabudowa niepotrzebnych wnęk to z pewnością duża ilość schowków, które pozwolą schować ręczniki, kosmetyki, których nie używa się na co dzień albo właśnie poczynione zapasy środków czystości.

 

Mała pralnia w szafie

Posiadając dużą łazienkę, warto pokusić się o szafę, w której z powodzeniem da się zrobić małą pralnię. Należy pamiętać, że taki mebel musi mieć co najmniej 65 cm głębokości. Wszystko zależy od głębokości posiadanej pralki. Jeżeli szafa ma sięgać sufitu, nie należy zapominać o przygotowaniu specjalnych otworów wentylacyjnych, które zapobiegną utrzymywaniu się wilgoci.

Czy posiadanie szafy w łazience ma zalety?

Ci, którzy zastanawiają się nad posiadaniem szafy w łazience, z pewnością rozważają wszystkie za i przeciw. Warto podkreślić, że największą zaletą posiadania dużego mebla w łazience jest mnóstwo miejsca do przechowywania. Dzięki temu każda rzecz ma wyznaczone miejsce, a w pomieszczeniu panuje idealny porządek.

 

Wady także się znajdą

Nie ma tak, że coś posiada jedynie zalety, a nie ma wad. Tutaj jest podobnie. Pierwszą i podstawową wadą jest to, że pojemną szafę można zbudować jedynie w dużych łazienkach, ponieważ nie da się ukryć, że szafa zmniejsza znacznie pomieszczenie, chyba, że wbudowana jest w niewykorzystaną wnękę.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *