T

Takiej deski sedesowej nie warto wybierać…

 

Deska klozetowa i sedes muszą iść w parze

Deska sedesowa to rzecz, o której najmniej się myśli podczas urządzania łazienki. Niestety jest to ogromny błąd, ponieważ odpowiednie dopasowanie tego elementu do sedesu, pozwala nie tylko komfortowo z niej korzystać, ale przede wszystkim używać jej przez wiele lat. Zastanów się zatem dobrze podczas jej wyboru. Dziś podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę i czego się wystrzegać.

 

Ceramika sanitarna – nierówny przeciwnik

Jeżeli myślisz, że wszystkie sedesy są takie same i każda deska klozetowa będzie do nich pasować, musimy Cię rozczarować. Niestety tak nie jest. W praktyce okazuje się, że nie dość, że deski klozetowe są wykonana z różnych materiałów, to jeszcze posiadają różne kształty i rozmiary, o kolorach nie wspominając. Fajne w tym jest to, że możesz wybrać deskę idealną, jednak musisz pamiętać, aby zwrócić uwagę na podstawowe różnice pomiędzy nimi.

Deska sedesowa – odpowiedni wymiar to podstawa

Każda ceramika sanitarna posiada swój wymiar. Warto zatem, wybierając sedes, sprawdzić, jakich jest wymiarów. Nie wszystkie bowiem są od razu wyposażone w deski klozetowe. Do tych, które ich nie posiadają, trzeba ją najzwyczajniej w świecie dokupić.

Sprawdź zatem w pierwszej kolejności rozstaw zawiasów, którymi przymocujesz deskę do sedesu. Jeżeli źle dobierzesz deskę, będziesz miał problem z jej przykręceniem.

 

Dobre zawiasy to podstawa

Choć zawiasy można delikatnie regulować, warto nie liczyć na to, że źle dobrane pozwolą dobrze przykręcić deskę do sedesu. Co więcej, zwróć uwagę na to, z czego zostały wykonane. Specjaliści polecają te wykonane ze stali, najlepiej nierdzewnej. Plastikowe, choć powszechnie dostępne i używane, częściej pękają, przez co deska klozetowa staje się niestabilna.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *