U

Uchwyt w łazience zapewni większe bezpieczeństwo

Bezpieczna łazienka

Łazienka to miejsce w domu, w którym, nie ma co ukrywać – o wypadek nietrudno. Wilgoć, mokra podłoga po kąpieli, poślizgnąć się łatwo. Dlatego warto zadbać o akcesoria, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo zarówno osób starszych, czy niepełnosprawnych, jak i kobiet w ciąży. Dziś chcemy przedstawić Wam jedno z udogodnień, które warto zamontować w każdej łazience. Chodzi nam o uchwyt do łazienki.

 

Uchwyt do łazienki – nie tylko dla niepełnosprawnych

Uchwyty do łazienki kojarzą się przede wszystkim z osobami niepełnosprawnymi. Nic w tym dziwnego, ponieważ właśnie w łazienkach, z których korzystają takie osoby, można je spotkać. Niemniej jednak, warto zastanowić się nad zamontowaniem ich w każdej łazience, nawet, jeśli nie mieszka z Tobą osoba niepełnosprawna czy starsza. Uchwyt do łazienki pozwoli ułatwić codzienne korzystanie z tego pomieszczenia i na pewno da maksymalne bezpieczeństwo.

Uchwyty do łazienki – można się przytrzymać

Omawiane akcesorium pozwala każdej osobie korzystającej z łazienki wejść i wyjść z wanny lub kabiny prysznicowej, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Jeżeli z łazienki korzysta osoba niepełnosprawna lub starsza, można uchwyty do łazienki zamontować także przy toalecie. Dzięki temu bez żadnej pomocy, taka osoba samodzielnie skorzysta z toalety. Wykorzystanie tego typu poręczy to nie tylko względy bezpieczeństwa, ale także samodzielności takich osób.

 

Uchwyty to nie wszystko

Wiadomo, że uchwyty są jednym z ważniejszych elementów, które zapewniają bezpieczeństwo. Warto jednak pomyśleć również o odpowiedniej posadzce. Płytki w łazience powinny zawsze być antypoślizgowe. Można także pokusić się o rozłożenie antypoślizgowych chodników, które ułatwią poruszanie się po tym pomieszczeniu.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *